ul. Swarzewska 2, 85-731 Bydgoszcz, tel. 52 342 12 94

Biblioteka Bursy proponuje!!!


 

Czytajmy za darmo, bezpiecznie,

bez wychodzenia z domu !!!

 

Drodzy wychowankowie – czytelnicy !!!

Biblioteka bursy jest zamknięta, a Wy nie macie możliwości wypożyczania i  czytania tradycyjnych książek w formie papierowej. Zachęcam bardzo serdecznie wszystkich  do korzystania z oferty darmowych lub prawie darmowych ebooków i audiobooków. Obecna rzeczywistość, w której żyjemy, kwarantanna to trudny czas dla każdego z nas.

Czas ten można zagospodarować – polecam ! w sposób kulturalny, np. poprzez  czytanie ulubionych książek lub lektur szkolnych, bo „Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach” (Marek Cyceron).

Poniżej przedstawiam aktualny wykaz bibliotek cyfrowych, serwisów i innych źródeł

Pozdrawiam Bibliotekarz: W. Kozłowska

 

WolneLektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

 

 

 

 

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

 

ChmuraCzytania.pl

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

 

Polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

Empik Premium bezpłatnie przez 60 dni

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.

Jak skorzystać z promocji?

  1. Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
  2. Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon
  3. Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.
  4. Aktywuj usługę Empik Premium.
  5. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.

Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

 

Publio - darmowe ebooki

Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 175 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

 

Nexto

Księgarnia Nexto oferuje około 100 darmowych ebooków, z których większość to poradniki, lektury i podręczniki.

 

Czytaj PL.

Edycja specjalna z ofertą 30 darmowych ebooków i audiobooków. Akcja trwa od 15 kwietnia do 03 maja 2020 r.

 

Polska-Poezja.pl

Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów- audiobooki. Za darmo, w serwisie YouTube.

Źródło: Biblioteka w Szkole

 

 

24 kwietnia 2020