17 listopada 2019

Drodzy Bursowicze!

Dni są jeszcze dość ciepłe. Noce już chłodne, ale futerko sobie z tym chłodem radzi. Wyrzucane przez ludzi resztki jedzenia nie zamarzają. Ale to już ostatnie dni względnego komfortu, jaki nasz klimat oferuje bezdomnym i wolno żyjącym kotom. Lada dzień pojawi się śnieg, temperatura spadnie poniżej zera i rozpocznie się coroczny, zimowy dramat tych zwierząt. Zimą trudniej jest coś upolować, a w śmietnikach, które przed laty były miejscem, gdzie głodny kot mógł znaleźć pożywienie, królują szczelnie zawiązane plastikowe worki. Jedyną szansą na przetrwanie są więc dobrzy ludzie, dokarmiający bezpańskie koty. Zimą, prócz pożywienia, najważniejszą rzeczą dla bezdomnego kota jest schronienie przed mrozem. Alternatywą dla zamkniętych piwnic od jakiegoś czasu są stawiane na osiedlach i podwórkach specjalne kocie budki.

W związku z tym, zapraszamy wszystkie chętne osoby do pomocy przy robieniu budek dla kociaków. Zajęcia są zaplanowane na kilka godzin, więc zostaną rozłożone na 2-3 dni pracy.W minioną środę opracowaliśmy koncepcję stworzenia takiej budki.Rozpoczynamy pracę nad budkami w najbliższą środę 20 listopada br. o godz. 17:00 w p. 412 na IV piętrze.Kolejne zajęcia ustalimy przy najbliższym spotkaniu ! Wszelkie pytania dotyczące zajęć proszę kierować do organizatorów: p. Agaty, p. Kasi i p. Agnieszki :)

Uwaga! Zachęcamy również do przynoszenia niepotrzebnych kocy, polarków, ręczników, w celu wypełnienia budek ciepłymi materiałami.

 

Budujemy budki dla bezdomnych kotów

ul. Swarzewska 2, 85-731 Bydgoszcz, tel. 52 342 12 94